Fotorelacja: Średniowieczny Gród Słowiański w Stobiernej

Dodano 30 października 2013

Gród w StobiernejŚredniowieczny Gród Słowiański wzniesiony w Stobiernej tętni życiem. Regularnie odbywają się tutaj festyny przyciągające całe rodziny. Minionego lata miałem okazję uczestniczyć w takim rodzinnym pikniku. Atrakcji nie brakowało. Były walki średniowiecznych wojów, przeciąganie liny, rzut oszczepem oraz wiele innych atrakcji. Zresztą co tu wiele pisać. Zobaczcie sami kilka zdjęć, które wykonałem podczas Słowiańskiego Pikniku Rodzinnego, który miał miejsce 11.08.2013 roku. Wpis ten po kilku miesiącach "leżakowania" w szkicach doczekał się publikacji:-) Zapraszam do dalszej lektury.

 

Standardowo na miejsce udałem się rowerem jadąć przez Stasiówkę. Do Grodu dotarłem około godziny 12:00. Był on już otwarty, a wewnątrz kręcili się pierwsi goście 😉

 

 

 

 


 

Rower zotawiłem na zewnątrz i po kupieniu biletu wstępu (w cenie 6zł, był to bilet cały bez zniżek) udałem się do środka.

Osada wewnątrz wygląda bardzo interesująco, składa się z kilku budynków, do których można wejść. Tu i ówdzie przechadzają się średniowieczni mieszkańcy grodu budząc zainteresowanie szczególnie dzieci przybyłych w to miejsce.

 

Gród wzniesiony został w malowniczej okolicy z dala od miejskiego gwaru.

W trakcie festynu odbył się pokaz średniowiecznych walk. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem przybyłych.

Gród w Stobiernej

Gród w Stobiernej

Piknik potrwał do późnego popołudnia. Chociaż nie dałem się ponieść atmosferze średniowiecznego grodu uważam że miejsce to należy do ciekawszych na kulturalnej mapie dębickiego regionu. Z pewnością każde dziecko będzie zachwycone wizytą w Stobiernej!

Otagowano: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *