Kilka sposobów na przetrwanie zimy

Dodano 31 stycznia 2013

Photo credit: Rinaldo W. via Foter.com / CC BY
Zima to okres, w którym część rowerzystów rezygnuje z czynnego uprawiania tego sportu. Kapitulacja taka często przybiera postać „zimowego snu”, kiedy to przez długi okres nie robimy nic. Odstawiając rower warto pomyśleć o innych formach sportu, aby wiosną nie okazało się, że brak nam sił do powrotu na rowerowy szlak.

Oto kilka skutecznych sposobów na przetrwanie zimy:

  1. Łyżwy/narty – jeśli masz w pobliżu lodowisko skorzystaj z niego. Tylko uprzedzam – mogą boleć nogi. Innym sposobem na zdrowy ruch zimą są narty, o ile umiesz na nich jeździć. Jeśli nie umiesz to warto się nauczyć. Oczywiście pod okiem doświadczonego narciarza.

  2. Basen – to kolejny sposób na zdrową rekreację. Idź na basen. Oczywiście rób to jak najczęściej nie tylko zimą.

  3. Zagraj w piłkę – zbierz grupę znajomych i wynajmijcie salę. Bardzo często takiego najmu można dokonać w większości szkół dysponujących salą gimnastyczną. Przy grupie 10. osób cena może być bardzo atrakcyjna.

  4. Biegaj – zima w cale nie przeszkadza w bieganiu. Nie martw się też, że zmarzniesz. O tym nie ma mowy, gdyż biegając jesteś w ruchu.

  5. Ćwicz w domu – wiele do tego nie trzeba, wystarczą same chęci. Jednak jeśli dysponujesz jakimś dodatkowym sprzętem typu skakanka, hula-hop, czy ciężarek to ćwiczenia pójdą sprawniej. Może też złapiesz bakcyla?

  6. Rowerek stacjonarny – tęsknisz za rowerem? Przesiądź się na sprzęt stacjonarny. To dobra alternatywa dla letnich wojaży.

  7. Zumba – to również ciekawa alternatywa. W gronie pozytywnie nastawionych ludzi spalisz zbędne kalorie.

  8. Siłownia – jeśli dysponujesz czasem odwiedź również siłownię. Pamiętaj jednak, aby się nie nadwyrężyć!

  9. Ćwiczenie przed telewizorem/komputerem – to tańsza alternatywa ćwiczeń w grupie, czyli zorganizowanego fitnessu bądź wspomnianej zumby. Kup płytę z filmem przedstawiającym zestaw ćwiczeń i ćwicz razem z bohaterami. Tańszą alternatywą jest odwiedzenie serwisu YouTube.com gdzie również znajdziemy bardzo dobre filmy przedstawiające domowy trening.

  10. Spacer – wyjdź na spacer, im dłuższy i bardziej intensywny tym lepiej.

To tylko kilka przykładów jak zdrowo przetrwać zimę. Sposobów aktywnego spędzania czasu nie tylko zimą jest oczywiście więcej. Ważne, aby nie zapominać o odrobinie ruchu i z zapałem oczekiwać wiosny.

Otagowano: , , , ,

2 thoughts on “Kilka sposobów na przetrwanie zimy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *